انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی

0 8

انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی

 

انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی

انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی

امروز قصد دارم آموزش انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی به شما کاربران گرامی ارائه دهم. نگران نباشید به آسانی میتوان این عمل را انجام داد و فایل های وردپرس خود را به طور کامل از ساب دامین به دامنه اصلی منتقل کنید.

همه شما به خوبی می‌دانید که ساب دامین نامی است که به صورت پیشوند ، قبل از نام دامنه قرار می گیرد و با یک نقطه از نام دامنه اصلی جدا می‌شود. مانند: mihanwp.com (دامنه اصلی)، rad.mihanwp.com (ساب دامین)

موتورهای جستجو در ساب دامین به عنوان یک وب سایت کاملا متفاوت است، به همین دلیل است که شما نیاز دارید پس از انتقال، مطمئن شوید موتورهای جستجو  به درستی ریدایرکت به دامنه اصلی شده اند. حال مراحل گام به گام انتقال وردپرس را توضیح می‌دهم.

ایجاد یک پشتیبان کامل از وب سایت

توصیه میکنم همیشه در وردپرس در ابتدا قبل از هر تغییری در فایل های افزونه و قالب یک بکاپ تهیه کنید سپس تغییرات را لحاظ کنید. پس در مرحله اول از وب سایت خود یک بکاپ بگیرید. آموزش بکاپ گیری از وردپرس با استفاده از افزونه و سی پنل در سایت ارائه دادیم. به یکی از روشهای دلخواه نسخه پشتیبان را تهیه نمایید.

انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی

انتقال فایل های وردپرس از ساب دامین به پوشه public-html دامنه اصلی

در مرحله دوم از طریق FTP یا cpanel وارد پنل کاربری هاست خود شوید، سپس به پوشه ساب دامین(piblic-html/subdomain) رفته و تمام فایل های وردپرس را انتخاب و دانلود  و در سیستم خود ذخیره کنید.

سپس یک پوشه به عقب برگردید و وارد پوشه public-html شوید و فایل های وردپرس که در قسمت بالا دانلود کردید را در اینجا آپلود کنید.

تغییر تنظیمات آدرس وردپرس و سایت

پس از انتقال فایل های وردپرس، شما نمی‌توانید وارد بخش پنل مدیریت وردپرس در مسیر آدرس دامنه اصلی شوید. مجددا به پنل مدیریت ساب دامین ارجاع می شوید.
به پوشه public-html بروید و فایل wp-config را ویرایش کنید، کد زیر را قبل از خط “That’s all, stop editing! Happy blogging” درج نمایید.
define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

سپس به جای example.com نام دامنه اصلیخود را بنویسید. مانند: www.mihanwp.com، و در آخر روی save changes کلیک کنید. اکنون اگر وارد مسیر www.mihanwp.com/wp-admin شوید شما را به بخش پنل مدیریت دامنه اصلی ارجاع می‌کند.

به روز رسانی آدرس ها(urls)

تا به اینجا سایت وردپرس شما به دامنه اصلی متثل شده است، اما هنوز دیتابیس وردپرس شما اشاره به ساب دامین می‌کند. برای رفع این مورد افزونه  Velvet Blues Update URLs را نصب و فعال سازی کنید. پس از فعال سازی افزونه، وارد بخش ابزارها> Update URLs شوید.

تنظیمات افزونه

در صفحه افزونه در بخش old url آدرس ساب دایمن و در بخش new url آدرس دامنه اصلی خود را بنویسید. همچنین در قسمت step 2، تمامی گزینه ها را به جز “All GUIDs” فعال کنید و در آخر روی Update URLs Now کلیک نمایید. این افزونه اکنون تمامی URL ها را در پایگاه داده وردپرس شما به روز رسانی می کند. این پروسه کمی زمانبر است و  پس از پایان پروسه، شما با پیام موفقیت آمیز مواجه می شوید.

انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی

ریدایرکت کردن ترافیک ساب دامین به دامنه اصلی

پس از انتقال فایل های وردپرس اطمینان حاصل کنید که ترافیک ساب دایمن به دامنه اصلی ریدایرکتش شده باشد، وارد پوشه ساب دامین خود شده و فایل های مخفی را به نمایش بگذارید. برای این کار در سی پنل در بالای صفحه> سمت راست> settings بروید و تیک show hidden files را فعال کنید.

آشکار کردن فایل های مخفی

همچنین اگر از filezilla برای انتقال وردپرس استفاده می‌کنید در نوار منو> servers> Force Showing Hidden Files کلیک کنید و فایل های مخفی را آشکار نمایید. حال مشاهده می کنید فایل .htaccess به پوشه ساب دامین اضافه شده است، فایل را ویرایش کنید، تمام محتویات فایل را انتخاب و حذف کنید، سپس کد زیر را درون فایل جایگذاری و ذخیره کنید.

انتقال وردپرس از ساب دامین به دامنه اصلی

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yoursubdomain\.example\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ "http://example.com/$1" [R=301,L]
</IfModule>

در آخر فراموش نکنید عبارت yoursubdomain با نام ساب دامین و عبارت example.com با نام دامنه اصلی(www.mihanwp.com) خود جایگزین کنید.

خب به پایان آموزش رسیدیم، با انجام مراحل گفته شده به راحتی می‌توانید وردپرس خود را از ساب دامین به دامنه اصلی انتقال دهید. موفق و پیروز باشید.

 

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.